Каркасні будинки: переваги та недоліки

В останні десятиліття будівництво каркасних будинків завоювало велику популярність, особливо в розвинутих країнах Європи, Північної Америки, а також в Японії. У такі будинки вже давно переселилося до 3/4 їх населення. Така масовість, безумовно, говорить на користь даної системи будівництва. Подібна технологія стає все більш популярною на території ряду країн, що колись входили в Радянський Союз.

Переваги каркасної технології

Висока швидкість зведення, що істотно знижує собівартість будівництва. За прийнятну ціну покупець може отримати якісне житло. Використання стандартних проектів призводить, з одного боку, до зниження собівартості, а з іншого боку, будинки при цьому не стають нудними і одноманітними, як остогидлі радянські панельні серії. Проекти каркасних будинків відрізняються різноманіттям і здатні врахувати індивідуальні побажання замовника.

3b7974fe8aabec4bfc87fb0b257f9ec3

Технологія каркасного будівництва відрізняється знаменитою європейською якістю, вона націлена на те, що вже на заводі збирається максимальну кількість елементів, необхідних для будівництва. Під час складання застосовується суворий контроль технологічного процесу, завдяки чому знижується ризик деформацій і пошкоджень конструкції при експлуатації.

Хочете будинок як у Фінляндії? Не тільки красивий, але і економічно вигідний? Тоді каркасне будівництво – те, що вам потрібно, оскільки його найважливішою перевагою є економічність самого проживання в такому будинку. Витрати на обігрів будівлі скорочені за рахунок ретельно продуманої системи заощадження тепла. Власники цегляних або бетонних будинків можуть лише позаздрити такій економії витрат на обігрів.

Довговічність і надійність каркасних будинків знаходяться також на належному рівні.

Висока універсальність каркасної системи дозволяє з успіхом її експлуатувати не лише в країнах із суворими зимами, але і в особливо жарких місцях. Запорукою комфорту тут є високий рівень теплоізоляції. Тому і зустріти такий будинок можна як у Німеччині, так і в жаркій Мексиці або щедрою на тайфуни Японії. Каркасні будови здатні витримати навантаження від сильних злив і снігопадів, перенести сильні землетруси.

Для зведення каркасних будинків застосовуються тільки екологічно чисті матеріали, які супроводжуються відповідними європейськими та національними сертифікатами.

Недоліки каркасного домобудівництва

Та все ж і каркасні будинки не ідеальні, оскільки мають деякі недоліки:

Досить висока пожежонебезпека каркасних будинків очевидна, оскільки дерево – хороше паливо. Втім, швидко запалюватися може і більшість оздоблювальних матеріалів. І якщо при незначному пожежі цегляний будинок можна відремонтувати, то каркасний може сильно постраждати. З іншого боку, використання тут негорючих утеплювачів знижує ймовірність катастрофічної пожежі.

Оскільки основою каркасної конструкції є дерево, то залишається проблема гниття її деталей. Втім, будівельники давно вже знайшли спосіб боротьби з гниттям деревини – обробка їх антипіренами (речовинами, що перешкоджають горінню). Така обробка стала обов’язковою вимогою для всіх дерев’яних каркасних конструкцій.

Як бачите, переваг у побудованих каркасним методом будинків є значно більше, ніж слабких сторін.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>