Запустили рекламу, а вона не працює? Давайте розбиратися разом

9ош9francs_2

Реклама — найважливіший аспект розвитку будь-якого бізнесу. Чим би ви не займалися, якщо хочете гідних заробітків, то потрібно обов’язково звертатися до реклами.

Звичайно, є безліч статей, книг, тем на форумах, де розповідають про те, як можна без реклами вийти на гідний рівень заробітку. У деяких випадках це дійсно так, але 99% бізнесу стикається з конкуренцією, подолати яку можна тільки якістю наданих послуг і товарів, а також хорошою рекламою.

Але часто буває так, що реклама не працює. Начебто все зроблено правильно, але віддачі немає абсолютно. Чому? Де були допущені помилки? Що пішло не так?

Досвідчені маркетологи виділяють п’ять основних проблем, називаючи їх класичними, які допускають практично всі початківці підприємці. Сьогодні ми про них і поговоримо, а також розповімо як вирішити ту чи іншу ситуацію, який вихід буде оптимальним.

Знайти рішення проблеми — це завдання не легке, але дуже важливе. Якщо ви будете працювати над уявною трудністю, то результат як не було, так і не буде. Це все одно, що лікувати спину у дантиста.

Отже, які ж основні рекламно-маркетингові помилки допускають більшість рекламодавців?

1. «Невидимка»

Найперша проблема, з якою стикаються багато підприємців, це проблема «невидимки». Якщо пояснити коротко, то уявіть ситуацію, що ваш магазин знаходиться по вулиці Артамовича, будинок 25, корпус 3-й (той, що найважче знайти), 3-й поверх (підніматися по пожежній драбині), офіс 31. А ось ще що, входити не через головні двері, а збоку будинку, окремо для офісів. І потім багато хто дивується, чому до нас не йдуть відвідувачі, чому багато хто не може знайти нас. Одного разу я сам зіткнувся з таким магазином. Він знаходиться на території якогось заводу, і для того, щоб потрапити всередину я пройшов 3 поста охорони і залишив свої паспортні дані на прохідній.  Якби не терміновість покупки, то навряд і я б звертався до них.

 Ясна річ, що таке приміщення буде в рази дешевше, і вибираючи його, підприємець виходив з ціни за квадратний метр. Але якщо ви хочете працювати з людьми, приймати клієнтів, то подумайте і про зручність. Звичайно, можна офіс і в такому «закутку» мати, але тоді доведеться вкладати в рекламу в рази більше.

Ідеальний варіант — розмістити ваш магазин десь на видному місці. Може зробити його меншим, щоб заощадити, але зате кожен перехожий буде знати, що саме тут магазин, і вони можуть зайти, вибрати потрібний товар, зробити покупку.

2. «Місіонер»

Як ви вже зрозуміли, всі проблеми ми будемо розглядати на «живих» прикладах, щоб ви змогли краще усвідомити про що йде мова. Отже, проблему «місіонера» можна охарактеризувати так. Уявіть собі плем’я тубільців десь в глибинах Амазонки. Вони живуть за своїми укладами тисячі років, і не знають нічого іншого. Ось плем’я зібралося готувати вечерю з чергової людини, і в цей момент з’являється християнський місіонер несучий слово боже. Він розповідає, що їсти людей не добре, що Ісус заповідав жити інакше, що їм всім потрібно покаятися, помолитися, перестати робити те, чим вони займаються. Як в цій ситуації поступлять тубільці? Послухають його, або приготують собі обід вже з двох людей? Упевнений, що відповідь очевидна.

Саме з такими проблемами стикається компанія, яка планує вивести на ринок щось нове, до сьогодні невідоме нікому. Вона відразу ж накидається на покупця і твердить, що все, чим ви користувалися раніше — це не правильно, а от наш товар є інновацією, проривом, неймовірною знахідкою, яка змінить ваше життя. Зрозуміло справа, що реакція у людей негативна, адже ніхто не любить, коли їм щось нав’язують, та ще й звинувачуючи в тому, що вони все життя робили неправильно.

Якщо зібралися вивести на ринок новий товар, то робіть це максимально акуратно. Проводьте презентації, порівняння, різні тести та експерименти. Максимально висвітліть товар в ЗМІ, але при цьому не давайте інформацію про нього в рекламному ключі.

3. «Новатор»

Уявіть собі ситуацію, що ви прийшли до колекціонера пластинок, який вже 30 років слухає свої улюблені пісні на старенькому програвачі. І ось ви пропонуєте йому купити новенький ДВД плеєр, відмовившись від усього, чим він користувався раніше. Ви запевняєте, що пластинки йому вже будуть не потрібні, адже на жорсткий диск плеєр вміститися десять таких колекцій. Як ви думаєте, якою буде відповідь? От і я припускаючи, що ви підете ні з чим.

Подібна ситуація дуже схожа з попередньою, але якщо проблема «місіонера» полягала в тому, що ви пропонували людям рішення проблем, які вони взагалі такими не рахували, по суті, ви пропонували їм не потрібні товари, то тут ситуація інша. Ви вказуєте на проблему, яку покупець і так усвідомлює, але пропонуєте її вирішити за новим, хоча він вже десятки років вирішує її своїм способом, звик до нього, і навряд чи буде відмовлятися.

Як же бути в такій ситуації? Вибирайте правильну рекламну аудиторію. Якщо ви продаєте молодіжні товари, то і акцентуйте увагу на молодь. Якщо ваші товари розраховані на дуже забезпечених людей, то не варто бігборди вішати в робочих районах або при виході із заводу. Дуже безглуздо виглядає реклама нового Бентлі біля прохідної металургійного комбінату. Більшість роботяг за все життя стільки не запрацюють, навіщо їм це рекламувати?

 4. «Клони»

Один з відомих автомобільних журналів, який щорічно представляв рейтинг кращих авто, був змушений відмовитися від своєї систем оцінки, яка використовувалася 20-х років минулого століття. Як написав головний редактор: «Ми повинні шукати нові підходи до вирішення поставлених завдань. Чому? Наша система оцінки не працює, адже всі автомобілі хороші. Поганих вже не роблять ».

Ось і ви вирішили випускати новий товар. Це може бути нова лінія одягу, новий корм для собак, нові парфуми або косметика. Для Вас воно нове, краще, інноваційне. АЛЕ в магазині ваш товар буде стояти на полиці по сусідству з десятками схожих. І чим ви кращі? Як покупцеві визначитися з вибором.

Рішення: потрібно не просто випускати товар, а знаходити в ньому родзинку, відмінну рису, здатну виділити даний товар серед сотень інших. Тому, коли будете продумувати свою рекламу, акцентуйте увагу на особливостях, на тому, що повинні помітити люди, чому вони повинні вибрати саме ваш товар, і вашу компанію.

 5. Продавець

Це своєрідне загострення проблеми «клонів». Поряд з тим, що ваш товар нагадує 10 інших такої ж категорії, які пропонують Ваші конкуренти, ви також стикаєтеся з іншими продавцями, у яких рівно той же товар.

Коли покупець планує придбати автомобіль «Форд» або банку «Кока-Кола» як у Вас, так і у Вашого конкурента, тут недостатньо вирішити «проблему клонів», щоб клієнт не купив «Тойоту» або «Спрайт» — в такому випадку Ви ризикуєте , що потенційний клієнт надасть перевагу вашому конкуренту, так що сили і гроші, вкладені в його проштовхування будуть витрачені марно.

І ще раз хотілося б зауважити, що якщо ваша реклама не працює, то потрібно шукати проблему, і боротися саме з нею. Дуже часто буває так, що рекламодавець не знає через що його бюджет спускається в трубу, хапається за будь-які можливості, намагається знайти вихід, але нічого не виходить.

Він думає, що у нього проблема «невидимки», а насправді всі біди через «клонів». Тому, якщо бачите, що реклама не приносить потрібний ефект, не поспішайте спалювати бюджет в надії швидко виправити ситуацію. Проаналізуйте все, подумайте, ще раз подивіться де ви могли помилитися.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>