Як відкрити хорошу будівельну фірму?

Kakпрoitelnuyu-firmu-621x313

Сьогодні ми розповімо про те, як правильно починати свій будівельний бізнес і які в цій сфері можуть бути підводні камені. Перевагою даної сфери послуг є постійно зростаючий попит.

Тільки уявіть, кожен день потенційні клієнти шукають свого підрядника для виконання ремонтних робіт, жадають побудувати свій затишний будиночок або поставити паркан біля вже готового будинку.

Деякі представники сильної статі беруть на себе цю роботу, але далеко не кожен чоловік в змозі поставити склопакет, замінити трубу або навіть вбити полицю в стіну. І, коли людина розуміє свою безпорадність у сфері будівництва, нашим завданням буде надати клієнтові всі послуги, які він тільки забажає. Не можна відмовляти людині, що несе гроші Вам в руки, але й не варто думати, ніби відкрити будівельну фірму — це легке заняття і за пару днів вже будуть величезні доходи. Будь-який бізнес це тяжка праця і зараз розглянемо чому.

Перший етап відкриття будівельної фірми — реєстрація

Насамперед нам потрібно відкрити фірму і для цього ми вибираємо вид реєстрації. Найлегше зареєструвати фірму як юридична особа, тобто товариство з обмеженою відповідальністю. Для цього потрібно придумати назву компанії, вибрати місце її розташування, створити статутний капітал і засновників фірми. Розберемо ці пункти трохи детальніше.

Назва фірми має бути унікальним і легко впізнаваною — якщо трохи переробити назву конкурента вийде негарна ситуація і клієнти, швидше за все, відмовляться від Ваших послуг.

Місце розташування фірми — місто, в якому буде функціонувати Ваша фірма.

Статутний капітал — це ті гроші, які вклали засновники у фірму, тобто стартовий капітал, який потрібен фірмі для початкового функціонування.

Підіб’ємо підсумок пакету документів, потрібних для реєстрації фірми:

  • копії паспортів засновників фірми,
  • відомості про місце розташування фірми і основного роду діяльності,
  • інформація про статутний капітал і спосіб його формування.

Реєстрацію можна пройти самому, а можна заплатити спеціальної конторі і вона сама все виконає.

Сфера діяльності та дозвіл

Не варто думати, що якщо Ви відкриваєте будівельну фірму, то будувати і ремонтувати зможете все і відразу. Будівництво ділитися на три види — промислове, цивільне та дорожнє, і для кожного з цих видів потрібно отримати окремий дозвіл, мати спеціальну техніку та фахівців. Не варто відразу кидатися на величезний шматок роботи, все одно не потягнете, краще вибрати найпростіший і постійний спосіб ремонтних робіт — цивільне будівництво.

У цю галузь робіт входить ремонт житлових будівель, споруда будинків, гаражів, саун. Варто відзначити, що на ринку цивільного будівництва з кожним роком підвищується кількість дрібних фірм, які не доживають і до року своєї роботи. Ми такими не станемо, вірно?

Просто так прийти до людини і почати будувати йому будинок не можна, для будь-яких видів будівельних робіт потрібно мати дозвіл. На початку своєї роботи нам потрібно отримати дозвіл на будівництво і ліцензію на проектування споруд. Цей пакет документів не несе великих витрат. Можна звернутись в юридичну компанію http://rubcon.com.ua/services/litsenzii/, щоб отримати допомогу в одержанні ліцензій. Фахівці в цих питаннях точно визначать ваш рід занять, вчасно подадуть всі необхідні документи і получать необхідну Вам ліцензію.

Так само, багато хто впевнений, що для відкриття фірми потрібно мати статус СРО (Саморегулівна організація), але якщо ми не збираємося будувати приватні будинки (котеджі не більше 3-х поверхів), площа яких не буде перевищувати 1500 кв.м, то нам цей статус не потрібен.

Обладнання та техніка

Хочеться відразу сказати, що жодна дрібна будівельна фірма не може сама себе забезпечити усією технікою для ремонту або будівництва. Основна проблема полягає у високій ціні спеціалізованої техніки, без якої роботу не виконати.

Середня ціна всієї техніки і устаткування для будівельної фірми — 20 000 доларів і це мінімальна кількість всіх одиниць для роботи однієї бригади працівників. Якщо ж бюджет вже витрачений, а фірмі все ще потрібна бетономішалка або інша техніка, то можна скористатися послугами лізингових компаній.

Лізинг — це, фактично, оренда чого-небудь. Іноді буде дешевше взяти в оренду екскаватор, ніж купувати його для одноразового використання. Додамо в список витрат 20 000 доларів — на покупку автомобіля для бригади працівників і всього устаткування.

Кадри — важлива складова будівельної фірми

Фірма у нас маленька, так що не обов’язково відкривати великий офіс і витрачати купу грошей на оренду. Все, що потрібно починаючій будівельній фірмі можна вмістити у двох кімнатах. Одна кімната буде використовуватися як склад для обладнання, у другій потрібно поставити стіл, комп’ютер, телефон і дівчину з милим голосом. Саме вона буде відповідати на дзвінки, записувати дані і створювати клієнтську базу.

Варто почати з однієї робочої бригади з п’яти чоловік. У бригаді чотири робочі є рівними за зобов’язаннями і правам, виконують ремонтні роботи. П’ятою людиною в бригаді буде виконроб, який відповідає за якість виконуваної роботи і складання кошторису. У майбутньому, коли фірма розростеться, потрібно найняти професійного кошторисника.

Пошук клієнтів

Незважаючи на економічну кризу приблизно 20% усього населення країни на рік витрачає гроші на ремонтні або будівельні роботи, так що клієнтську базу створити буде не важко. У першу чергу варто скористатися сарафанним радіо — розповісти своїм друзям і знайомим про відкриття будівельної фірми.

Вам вдасться роздобути пару замовлень, адже у будь-якої людини вдома щось прибите не так як треба або двері потрібно полагодити. Цим ми забезпечимо собі приплив дрібних замовлень, але потрібно рости до великих висот.

Рекламувати свою фірму вартує в місцях продажу будівельних матеріалів — людина приходить за новим умивальником і зауважує оголошення про те, що умивальник можуть поставити дуже добре і якісно за невелику плату.

Підводимо підсумки

Будь-який бізнес це низка проблем і невдач, які потрібно пережити, що б вибити собі місце під сонцем. Спочатку буде складно знайти нормальне місце під склад, професійних працівників і виконроба, будуть складнощі з поставками матеріалів і замовленнями.

Намагайтеся робити все правильно і не соромтеся дрібних замовлень, адже це хоч і невеликі, але гроші для компанії. Окупити стартове оформлення паперів, купівлю обладнання, оренду і зарплату буде непросто.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>