Пам’ятники з граніту

Граніт ідеальний для виготовлення пам’ятників, тому що стійкий до перепадів температур і капризам погоди, міцний, майже не вимагає догляду і виглядає солідно, гідно. Термін його служби — вічність.

Є три методи видобутку граніту:

  1. Найдешевший і поки ще популярний спосіб видобутку — це спрямовані вибухи в породі, щоб відколоти багатотонну брилу. Але від вибуху з’являються мікротріщини в камені — джерело шлюбу в пам’ятниках.
  2. Більш дбайливим представляється метод видобутку граніту за допомогою повітряної подушки. У породі свердлять отвори і поміщають в них резервуари, які нагнітають повітрям під високим тиском. Тиск всередині каменю відламує блок від породи. Ризик появи мікротріщин в цьому випадку нижче.
  3. Метод каменеріза — дбайливий, але дорогий спосіб видобутку. Мало у кого є ця закордонна дорога техніка. Гігантські пилки нарізають породу на блоки, які потім вже розпилюють на слябів — плити товщиною в пам’ятник. При наявності обладнання розпилювання блоків може проводитися прямо на кар’єрі.

Пам'ятники з граніту

З кар’єра гранітні блоки доставляють залізницею в інші компанії, розташовані ближче до міста. Рідкісна майстерня безпосередньо пов’язана з видобутком каміння. Виробники пам’ятників працюють не з гранітними блоками, а вже з заготовками.

У виробничому цеху, на заводі або складі фірм по обробці каменю блоки розпилюють на плити, з яких і роблять пам’ятники з граніту. Громіздкі, дорогі і складні розпилювальні верстати з дисковими пилами використовують тільки каменеобробний підприємства.

Деякі каменеобробний підприємства створили власні цехи для виготовлення пам’ятників. Іноді навіть вони відкривають відділи по роботі з кінцевими клієнтами і приймають замовлення по інтернету, доставляючи їм готові вироби дистанційно. Однак зазвичай цим займаються спеціалізовані фірми. Замовити вироби з граніту можна на сайті lukomskiy.com.ua.

Обробляти граніт нелегко, зате він відмінно тримає форму, і навіть найтонші елементи гравюри або барельєфа збережуть свої чіткі обриси протягом довгих років.

Обробка каменю дозволяє створювати вражаючі візуальні ефекти: шорсткі матові деталі оформлення і майстерна різьба чудово виглядають на відшліфованою глянцевому поверхні, злегка поблескивающей мікроскопічними включеннями кварцу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>