Місця для зберігання речей в малогабаритній квартирі

Мешканцям (а особливо мешканкам) невеликих квартир до болю знайома проблема: потрібних речей стає все більше, а вільного об’єму для їх зберігання, як здається на перший погляд, «немає і не передбачається». Припустимо, що ви перебрали вміст свого гардеробу та інших шафок-тумбочок, викинули або подарували все, що не використовувалося більше двох років, але залишилися речі все одно не влазять в наявні місця зберігання.

Значить, прийшов час більш творчо підійти до пошуку місця для зберігання свого добра. По-перше, не потрібно боятися навіть самих несподіваних рішень, адже вони можуть бути як раз найбільш вдалими. По-друге, — відмовитися від готової меблів, хіба що придбати окремі модулі або використовувати деякі елементи старої обстановки. З перших двох випливає третя умова: готовність до досить великих витрат, пов’язаних з переплануванням, але ці витрати в будь-якому разі менше, ніж вартість житла більшої площі. У цій статті ми розглянемо нестандартні підходи до організації зберігання домашніх речей.

Місця для зберігання речей в малогабаритній квартирі

Простір над шафами

Для мене досі залишається загадкою, чому висота більшості шаф і кухонних підвісних шаф не доходить до самої стелі. Невже це (іноді досить великого) місце залишають спеціально для пилу або для коробок і валіз? У першу чергу потрібно виправити цей прикрий недолік готової меблів: замовити нові шафи спеціально під висоту ваших кімнат або (якщо бюджет не дозволяє) обмежитися надбудовою антресолей. Відкриті полиці тут не дуже зручні, так як вгорі будуть лежати в основному рідко вживані речі, які обов’язково покриються пилом протягом довгого зберігання.

Під і надліжковий простір

Ось де може розгулятися дизайнерська думка! Якщо зробити ліжко з підйомним механізмом, то над нею обов’язково з’явиться місце для неглибоких закритих полиць. Також дуже популярні ліжка, під якими весь обсяг зайнятий ящиками на коліщатках, куди можна скласти дуже багато речей. Нарешті, для економії площі сама ліжко може на день засуватися під подіум, на якому можна розмістити все, що завгодно: інше спальне місце, шафа, зону для роботи або відпочинку і навіть невелику кухню-їдальню! Якщо ліжко не засовувати до кінця, вийде затишний диван, причому регульованою глибини. У приміщеннях висотою хоча б 2,7 м можна влаштувати спальне місце вгорі, а під ним розташувати невелику гардеробну, робочий куточок або просто диван. При цьому сходи наверх можна побудувати у вигляді комода з висувними ящиками. Взагалі ж, сходи заслуговують окремої розмови.

Під і близькосходовий простір

Не думайте, що сходи — привілей тільки власників розкішних багатоповерхових особняків і квартир. Навпаки, дворівневі рішення дуже навіть підходять і для крихітних квартир. Якщо висота дозволяє, то над низьким кухонним куточком і санвузлом можна обладнати не те що ліжко, а цілу невелику спальню. При цьому під сходами можна зробити комору, передпокій, поставити пральну машину або шафка для взуття. Замість звичайних поручнів на балясинах спробуйте змайструвати вузькі полки для домашньої бібліотеки або сувенірів, квіткових горщиків та інтер’єрних кошиків.

Простір під сидіннями

Не будемо винаходити велосипед, тобто в нашому випадку — скриню: як місце для сидіння, сну і зберігання різноманітних речей він відомий з незапам’ятних часів. За цим принципом роблять різноманітні кухонні куточки, дивани для віталень і веранд, місця для читання в еркерах, сидіння в передпокої і пуфи-ящики. У ванній зручно мати ящик для білизни, на який можна сісти, займаючись косметичними процедурами, а на балконі ящик такого міні-диванчика незамінний для зберігання овочів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>