Спліт система – кондиціонери для дому

Доброго часу доби, шановний читач. Сьогодні я хочу розповісти про один вид кондиціонерів, це спліт-система.

Всі кондиціонери діляться на кілька видів: це моноблочні, які складаються з одного єдиного блоку, і більш досконалі спліт-системи, які складаються з кількох блоків. Також є відмінність спліт системи, якщо блоків більше 2-х штук, то така система називається мульти-спліт-система

Спліт-система

Що ж таке спліт-система? Даний вид кондиціонерів має два блоки, один зовнішній і внутрішній. Зовнішній блок встановлюється на вулиці, і він є гучним блоком, так як від туди надходить повітря через спеціальний компресор. Внутрішній блок встановлюється усередині приміщення, на стіні під стелею, або в будь-якому іншому місці. Між цими блоками через стіну прокладаються електричні дроти і трубки для повітря.

Практично всі осучаснені спліт-системи забезпечуються спеціальними пультами управління, типи і здібності кожного пульта різні, все залежить від виробника, що він вирішить вмістити на пульті. Зазвичай пульти мають рідкокристалічний екран, за допомогою якого можна регулювати температуру в приміщенні аж до 1 градуса, при цьому на екрані буде постійно відображатися поточна температура в приміщенні.

Також є зручна функція авто вимикання і таймера. Кондиціонер може в заданий час включитися, охолодити приміщення до необхідної температури, і після цього вимкнутися в заданий час. Це дуже зручно, наприклад, ви приходите з роботи в 6 вечора, для цього ставите таймер на 5 годин вечора, і він за одну годину перед вашим приходом, охолодить всі приміщення до потрібної вам температури. Немає необхідності експлуатувати його цілу добу.

Типи спліт-систем

Також особливою перевагою спліт-систем є їх різновид внутрішніх блоків. Вони бувають канальні, колонні, настінні або стельові. Якщо ви використовуєте кондиціонер у себе вдома, то вам підійде тільки настінний тип, а решта зазвичай використовуються в офісних будівлях або в промислових цехах і магазинах.

Мульти спліт-система

Також спліт система може бути трохи досконалого типу, такі види кондиціонерів називають мульти спліт системи. Головна їх особливість-це кількість внутрішніх блоків, від 2-5 штук. Сенс в тому, що зовні варто один зовнішній блок, а всередині може бути багато блоків, наприклад в різних кімнатах. Кожен внутрішній блок може бути різного типу і різної потужності і управляється окремо за допомогою пульта дистанційного керування. Це дуже зручно, коли в кожній кімнаті, необхідно підтримувати різну температуру.

Зазвичай такі мульти спліт системи встановлюють у зв’язку з тим, що зовні немає можливості поставити кілька зовнішніх блоків. Не варто думати, що простіше купити одну мульти систему для 5 приміщень, ніж 5 окремих спліт-систем, ціна буде практично одна і та ж, зважаючи на складність монтажу, і важкого підключення.

Також слід врахувати одні фактор. Якщо зламається один зовнішній блок, то перестануть працювати всі внутрішні блоки, так як він все залежать від зовнішнього блоку.

Типи мульти-спліт систем

Мульти спліт системи також розрізняються на види, вони бувають фіксовані та набірні. Фіксовані мають певну кількість внутрішніх блоків — 2 або 3. Змінювати їх кількість не можна, зазвичай такі кондиціонери відносяться до побутового типу.

Набірні системи часто використовують в офісних і промислових приміщеннях. Вони мають, наприклад, 5 або 6 виходів на внутрішні блоки, ну а ви вже самі вирішуєте скільки підключати.

На цьому у мене все, сподіваюся, було корисно, і ви дізналися щось нове для себе. Буду радий вашим коментарям, і якщо виникнуть питання, буду радий на них відповісти, поки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>