Принципи організації вуличного освітлення

аиgartenbeleuаиі

Будівництво приватного будинку припускає часто не тільки зведення будівлі, в якому будуть проживати всі члени родини, але й облаштування прилеглої ділянки.

Від того, наскільки він великий, залежить обсяг додаткових робіт — спорудження побутових будівель та місць відпочинку, декорування ділянки. У кожному разі потрібен монтаж вуличного освітлення. Хоч ця задача і непроста, але впоратися з нею своїми руками можливо. Як це зробити — ви дізнаєтеся з цієї статті.

Перш, ніж приступити до установки вуличного освітлення, ви повинні зрозуміти, що саме вам для цього буде потрібно.

Все обладнання можна умовно розділити на 3 великі групи:

1. Світильники для вуличного освітлення.

Для цієї мети підійдуть тільки спеціальні прилади, які призначені для роботи в різних кліматичних умовах. Їх головні характеристики — герметичність і відсутність пропускної здатності для вологи. У цю ж групу відносяться датчики руху, які в міру вашого переміщення ділянкою будуть реагувати і світло буде включатися в тих зонах, де це необхідно.

2. Устаткування для контролю. Такі прилади знадобляться для того, щоб автоматизувати систему і витрачати мінімум часу на її обслуговування, але при цьому отримати якісне освітлення в темний час доби. Плюс до цього додаються ще й стандартні вимикачі для можливості самостійно регулювати інтенсивність роботи освітлення.

3. Провідники і кабелі. Ця група включає дроти, труби, клеми, стяжки та інші деталі, без яких неможливо створити єдиний ланцюг подачі електромережі до всіх приладів.

Важливо! Щоб вуличне освітлення справно і довго функціонувало, відповідально підійдіть не тільки до процесу монтажу, але й до вибору витратних матеріалів. Їх якістю визначається надійність системи і її безпека для всіх мешканців будинку.

вbvlgari_resort_32в

Вибір освітлювальних приладів

Перш ніж ви почнете складати схему вуличного освітлення вашої ділянки, вирішите, для чого воно вам необхідно. В основному оформляють таку систему з метою:

  • підкреслити декоративну привабливість ділянки;
  • підвищити зручність переміщення по території і розширити можливості відпочинку в сутінковий і вечірній час.

Важливо! Головна ідея створення вуличного освітлення буде впливати на вибір місця розташування ліхтарів:

Декоративна функція — світильники є прикрасою малих архітектурних форм на ділянці, підсвічують клумби, альпійські гірки, штучні ставки. Використовуються найчастіше в багатоколірній палітрі, щоб створити атмосферу свята і неймовірної краси.

Технічна — тут головна умова безпека. Тому установка здійснюється безпосередньо при вході у двір, в будинок, на огорожах і фасадах будівель, по периметру садових доріжок.

Види світильників

Різновидів ліхтарів на сучасному ринку дуже багато, і їх досить складно організувати по одному лише критерію.

Умовно можна виділити такі групи приладів, що підходять для підключення вуличного освітлення:

  • настінні;
  • прожекторні;
  • ліхтарі на стовпах;
  • підвісні;
  • прилади на коротких ніжках;
  • світлодіодні світильники вуличного освітлення.

Важливо! Дуже популярно сьогодні вуличне світлодіодне освітлення, але скоріше за все ви навряд чи зможете обійтися лише одним різновидом ліхтаря.

Тому при складанні схеми вуличного освітлення продумайте, де і які прилади краще розташувати, щоб добитися мінімального енергоспоживання при високій ефективності освітлення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>