Килимові покриття (ковроліни) з полімерних матеріалів

Текстильні килимові покриття все частіше використовуються для оформлення підлоги. Крім чисто естетичних властивостей підлогові покриття мають практичне призначення, підвищуючи звуко- і теплоізоляцію приміщення. Щоб додати кімнаті очікуваний комфорт, як натуральні, так і синтетичні килимові покриття потрібно відповідним чином укласти.

Підлогові покриття існують з тих пір, як людина навчилася будувати собі житло, а також прикрашати і утеплювати його. Звичайно, килими ручної роботи і тоді і тепер цінуються дуже високо з тієї простої причини, що для їх виготовлення потрібно багато часу і майстерності. Тому цей вид інтер’єрного текстилю завжди є ознакою певного добробуту господарів будинку.

Килимові покриття

Перехід до промислового виробництва килимів ХХ столітті став результатом технологічної революції в галузі. Зокрема, були розроблено нові принципи килимарства, серед яких рашель, голкопробивна в’язка, нові технології збивання килимів з штучного повсті, хімічне склеювання ворсового матеріалу з основою. Внаслідок масового виробництва і розширення попиту різко впала собівартість килимового покриття, тому зараз таке оформлення підлоги може собі дозволити людина навіть з дуже скромними засобами.

Сучасні технологи і дизайнери розробили спеціальні підлогові покриття різної ступеня зносостійкості для приміщень різного призначення. Оскільки більшість килимових покриттів мають схожу або однакову структуру, вони класифікуються за типом основи і матеріал ворсу. Вертикальний розріз килимового покриття дозволяє докладно розглянути всі його елементи.

Ворс килимового покриття, як правило, робиться з натуральної або штучної пряжі (волокон). Натуральні волокна бувають рослинного і тваринного походження. Традиційні матеріали тваринного походження — шерсть і особливо шовк — тепер все рідше використовуються в виробництві коврів. Трохи дешевше будуть такі рослинні волокна, як бавовна, льон, джут, кокосові волокна і сизаль, але й вони вживаються в основному для виготовлення дорогих авторських робіт.

Очевидно, що на даний момент для масового машинного виробництва найбільш переважними є синтетичні і штучні матеріали. Завдяки своїй дешевизні, зносостійкості і іншим споживчим характеристикам ринок практично повсюдно завойований полімерними волокнами, а саме нейлон (поліамід), поліакріл, олефін (поліпропілен) і поліестер. Є і свої місцеві уподобання виробників різних країн, наприклад, у Європі споживачам більше подобаються покриття з поліамідним ворсом, а в Північній Америці більш популярний поліпропілен.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>