Дерев’яний будинок: особливості і переваги

Гарний будинок повинен бути добротним, служити захистом від негоди і холодів, в той же час тут має бути затишно і радісно. Житловий будинок вимагає ретельного архітектурного планування, щоб не тільки приносити зручність у життя господарів, але і прикрашати собою навколишній ландшафт.

Вирішивши звести будинок, потрібно насамперед визначитися, з якого матеріалу його будувати. Незважаючи на міцність і довговічність цегляних і кам’яних споруд, багато, і не тільки наші співвітчизники, які вважають за краще будувати дерев’яні будинки. Перевага дерев’яного будинку в основному зводиться до властивостей деревини як живого матеріалу, що володіє своєрідною енергетикою, яка надає позитивну дію на самопочуття перебувають у такому будинку людей. Відомо, що дерево продовжує дихати і випромінювати теплову енергію навіть після того, як його зрубали. Завдяки цьому підвищується життєвий тонус жителів, вони виявляються в значній мірі захищені від шкідливих впливів сучасного життя. Історія показує, що з деревини здавна будували практично все: від храмів до фортець, від хоромів багатіїв до селянських хат і лазень. Крім основних будівель, дерев’яними були й всілякі господарські об’єкти, наприклад, колодязі. Нижче детальніше розглянемо чинники, що говорять на користь будівництва саме з дерева.

4

Першим з таких чинників є теплоємність і вологообмін. Щоб підтримувати нормальну температуру і рівень вологи в цегляному будинку, його потрібно регулярно топити, особливо в холодну пору року. Якщо в будинку не жили всю зиму (наприклад, у разі дачного будиночка), прогрівати і просушувати його треба дуже довго. У той же час дерев’яний будинок прогрівається всього за кілька годин. Високі теплоізоляційні властивості деревини допомагають не тільки економити паливо взимку, але і підтримувати приємну прохолоду в літню спеку.

Друге важливе міркування — економічний. Дерев’яний будинок набагато легше кам’яного, тому й фундамент у нього дешевше. Дерев’яні стіни естетичні самі по собі, в більшості приміщень вони не потребують взагалі ні в якій обробці або додатковій обробці. У перерахунку на одиницю площі будинок з дерева обійдеться в 1,3-1,5 рази дешевше, ніж цегляний або кам’яний.

Третій аргумент «за» — інтенсивність повітрообміну, який у деревині відбувається більш інтенсивно. Основні потоки повітря йдуть вздовж стовбурів, тобто перпендикулярно річним кільцям. Таким чином виходить, що дерев’яні будинки «дихають», але не втрачають тепла. Завдяки цьому при правильно проведених підготовчих роботах, в дерев’яному будинку практично ніколи не буде цвілі і грибка, його стіни не будуть накопичувати вологу, як це часто трапляється з цегляними будівлями.

З точки зору самопочуття мешканців, дерев’яний будинок сам по собі є своєрідним оазисом здоров’я. Природа сама подарувала людині цей унікальний будівельний матеріал, що володіє унікальними технічними і експлуатаційними якостями. За багато століть люди розробили багато прийоми підготовки дерева і зведення з нього споруд. На сучасному рівні розвитку технологій робота в цьому напрямку не припиняється. Спеціальні верстати допомагають більш точно обробляти матеріал, який потім легше укладати в потрібні конструкції. Інженери прагнуть економніше витрачати деревину, використовуючи відходи для виготовлення продуктів вторинної переробки. Традиційні сучасні технологічні зведення будівель гармонійно поєднуються в процесі будівництва дерев’яних будинків.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>